EMS jest obecnie gałęzią fitnessu rozwijającą się niezwykle szybko zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych. Metoda EMS znana jest już od około 10-15 lat. W Polsce jej początki nie były łatwe, lecz obecnie zbiera coraz większą rzeszę fanów, a jej skuteczność poparta jest coraz to nowymi naukowymi badaniami

 

Urządzenia do treningu EMS będące prekursorem dzisiejszych znacznie nowocześniejszych maszyn są urządzeniami których system opiera się na łączności przewodowej. Oznacza to, iż urządzenie jest połączone za pomocą kabla z kamizelka wyposażoną w specjalne elektrody. Urządzenia te ograniczają nas do treningu tylko z jedną osobą, posiadały duże konsole co utrudniało trening mobilny (mamy tu na myśli trening w domu klienta). Na przestrzeni kilku lat dokonały się jednak ogromne zmiany na płaszczyźnie technologicznej co doprowadziło do powstania nowych możliwości w dziedzinie elektrostymulacji: powstał trening bezprzewodowy i trening grupowy.

Firma Lexter Microelectronic produkująca urządzenie AQ8 System zajmuje się projektowaniem i na szeroką skalę produkcja urządzeń przeznaczonych do treningów i rehabilitacji od prawie 20 lat wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie elektronik

 

Nasze urządzenie jest bezprzewodowe oznacza to, iż kamizelka nie jest połączona kablem ż konsola a połączenie jest oparte na łączności radiowej. Jest to wyjątek na rynku EMS, gdyż większość bezprzewodowych urządzeń opartą jest na technologii Bluetooth, która niestety jest dość zawodna. Połączenie jest niestabilne i często się zrywa, i co ważne pozwala na trenowanie klienta w niewielkiej odległości od konsoli. Technologia radiowa pozwala na utrzymanie stabilnego połączenia nawet do 5000m.

AQ8 System pozwala trenować jednocześnie nawet 8 osób. Jak już wspomniano wcześniej trening grupowy to przyszłość treningu EMS, pozwala on ograniczyć koszt pojedynczego treningu i sprawić, iż będzie mogło skorzystać z niego więcej osób generując znacznie większe zyski dla studia.

Specjalnie zaprojektowany kombinezon wyposażony jest w 18 mobilnych elektrod, pozwala to na jeszcze bardziej indywidualne dopasowanie do klienta jest również zaletą, iż w przypadku awarii jednej z elektrod można ją łatwo wymienić i nie ma konieczności zakupu całego kombinezonu.

Urządzenie posiada specjalnie zaprogramowane programy treningowe takie jak: cardio, fitness, relax, antycellulit, core czy meta które pomogą osobom ćwiczącym szybciej osiągnąć postawione sobie cele treningowe.

 

Jak działa trening EMS?

 

Impulsy elektryczne wysyłane przez specjalne elektrody w kombinezonie wspomagają pracę mózgu, który przesyła impulsy do neuronów znajdujących się w mięśniach i tym samym je aktywuje.

 

Dla kogo dobry jest trening EMS?

 

Dla każdej osoby, która chce zwiększyć i wzmocnić masę mięśniowa nie wylewając jednocześnie hektolitrów potu na treningu.

 

Dlaczego warto spróbować trening EMS?

 

20 minutowy trening odpowiada trzem godzinom spędzonym na sali treningowej. Trening taki – jest dużo bardziej efektywny.

 

Ile kosztuje trening EMS w Poznaniu?

Cena jest niższa niż w przypadku treningu personalnego. Dlatego, że sam trening trwa w granicy 20-25 minut. Ceny wahają się w przedziale 100-110 PLN za sesję.   Zostaw swoje dane w formularzu poniżej i odbierz darmowy trening w naszym klubie w Starym Browarze

FORMULARZ KONTAKTOWY